شنبه 27 اردیبهشت 1393 04:59 ب.ظ نظرات ()

طب سوزنی بدون سوزن:

بسیاری از بیماران مسن ,کودک و یا میان سال به دلیل ترس از سوزن و یا عدم توانایی در ادامه منظم درمان در منزل از درد های مثل کمر , زانو ,  تنگی کانال نخاع , درد عصب صورت و سایر دردها رنج میبرند . ما به آنها توصیه میکنیم که میتوانند از طب سوزنی گوش بدون سوزن استفاده کنند . تجربیات ما بیانگر آن است که میتوان درد این بیماران را با کمک از طب سوزنی گوش کنترل و  درمان کرد.

بسیاری از بیماران مسن وقتی با زانو درد , کمر و یا سردرد مراجعه میکنند پس از چند جلسه طب سوزنی گوش بدون کاربرد سوزن و با استفاده از دستگاه های مختلف , متوجه میشوند که کاملا خوب شده اند و دیگر درد ندارند و حتی یک سوزن هم دریافت نکرده اند. امیدواریم که این روش بتواند به این گونه از بیماران کمک زیادی کند . مثال های زیر اشاره به این مطلب دارد.

مثال :

بیمار 1 :بیمار خانم ص-ف 68 ساله از کرج : شکایت اصلی زانو درد , کمر درد, سوزش انگشتان پا با سابقه دیابت , فشار خون, ناراحتی قلبی  و سابقه 2جراحی  سنگ کلیه .

روش درمان طب سوزنی تشخیصی و درمانی گوش  , هر هفته یکبار ( بیمار ساکن کرج میبود و نمیتوانست جلسات منظم تری داشته باشد) .

بعد از جلسه اول درد زانوی بیمار بسیار کاهش یافت که بیمار توانست داروهای مسکن زانوی خود را قطع کند و تا جلسه 4 بیمار توانست 2 کیلو وزن خود را کم کند .  لازم به ذکر است که جلسات بیمار از هفته یکبار به هر دو هفته یکبار و ماهی یکبار تقلیل یافت و کل جلسات درمانی 7 جلسه میبود .

 بیمار 2 :بیمار خانم رضوان – د  46 ساله  از تهران کارمند  , با شکایت از درد گردن و سوزش موضعی ,  که به درمانهای عادی جواب نداده است .درد  سبب میشد تا  بیمار داروهای مسکن بسیار خطر تاک مخدر استفاده کند . با استفاده از دستگاه های تشخیصی تخصصی طب سوزنی گوش , بیمار تحت درمان هر هفته یکبار و هر دو هفته یکبار قرار گرفت . بعد از جلسه اول مسکن های مخدر بیمار قطع شد و بعد از جلسه 5م, درد بیمار بسیار کاهش پیدا کرد و فقط بعد از کار زیاد درد تجربه میشد  . قابل توجه میباشد که بیمار به دلیل کارمند بودن نمی توانست درمان منظم داشته باشد و طب سوزنی گوش توانست بیمار را بهبود بخشد.

 تعداد زیادی از بیماران هستند که با این روش بسیار ساده میتوانند زندگی بسیار بهتری را تجربه کنند و سوزن در آنها بکار نرود و ما شاید اولین کلینیکی باشیم که چنین خدماتی را ارایه میکنیم.